Thursday, June 1, 2017

Baltimore Kitchen *NEW SET*

After a few months of hard working, fixing bugs and fighting with texture I can give you Baltimore Kitchen! The reason why it took me so long to finish it is I have a lot breakdowns. I had a lot of errors, bugs that I wanted to leave that project. The set not contain so many objects as I said at first but I want to make part 2 of this set with more appliances and objects I hope I will make it in this month ;)
So Baltimore Kitchen is very modern and minimalistic kitchen that almost fit to every interior you want to make. It also fit to large home and to very small flat. It's perfect for those who like to order where they coking thanks to big space in counters and cabinet that allows you to keep everything you need from knifes to large pots. I hope you like it and enjoy ^_^


Po paru miesiącach ciężkiej pracy, naprawianiu błędów i walczeniu z teksturami daje wam Baltimore Kitchen! Powodem dlaczego zajęło mi to tyle czasu jest to że miałem wiele załamań. Miałem dużo błędów przez co chciałem porzucić w ogóle ten projekt. Zestaw nie zawiera tak dużo obiektów jak mówiłem na początku ale chce zrobić cześć 2 z większa ilością urządzeń i obiektów mam nadzieje że zrobię go jeszcze w tym miesiącu ;)
A więc Baltimore Kitchen jest bardzo modernistyczną i minimalistyczną kuchnią która wpasuje się do każdego pomieszczenia jakie chcesz zrobić. Kuchnia pasuje również do dużego domu jak mi małej kawalerki. Jest idealna dla tych którzy trzymają porządek w miejscu gdzie gotują dzięki dużej przestrzeni w szafkach kuchennych która pozwala trzymać najmniejsze noże jak i duże garnki. Mam nadzieje że wam się podoba i zapraszam do zabawy :)

 Set contains:
- Cabinet ( cost: 250 $ )
Poly count ( High 208 / Low 208 )
- Counter ( cost: 230 $ )
Poly count ( High 346 )
- Counter Island ( cost: 235 $ )
Poly count ( High 358 )
- Sink ( cost: 335 $ )
Poly count ( High 854 / Low 444 )
- Stove ( cost: 560 $ )
Poly count ( High 2 916 / Low 1 346 )
- Dining Chair ( cost: 90 $ )
Poly Count ( High 890 / Low 350 )
- Dining Table ( cost: 250 $ )
Poly count ( High 538 / Low 292 )
- Barstool ( cost: 75 $ )
Poly count ( High 950 / Low 444 )
- Platter with Lime ( cost: 150 $ )
Poly count ( High 1 250 / Low 554 )
4 comments: