Daisy Bedroom *UPDATED*

Daisy Bedroom is a simple and small set which defines elegnat and modern and the same time. It's made from best quality materials which make you like you laying in some 4000$ bed. It's very perfect for couple who looking for their place in world. Grab it, feel it and be thrilled.
I very glad to show you this set because I learn how to edit sheet which is much eaiser than I though and I'm also happy that I made first ever Mirror Table which was hard but I'm really happy from the result. So I hope you like it and enjoy.

Daisy Bedroom jest prostym i małym zestawem który definiuje elegancje i nowoczesność w jednym. Jest zrobiony z najlepszej jakości materiałów które sprawiają że poczujesz się jak w łóżku za 4000$. Jest perfekcyjne dla par którzy szukają swojego miejsca na ziemi. Weź to, poczuj to, i bądź zachwycony.
Jestem bardzo zadowolony że mogę pokazać wam ten zestaw ponieważ nauczyłem się edytować pościel co jest prostsze niż myślałem i jestem szczęśliwy jeszcze z jednego powodu ponieważ zrobiłem pierwszą szafkę nocną z lustrami co było mega trudne and jestem zadowolony z rezultatu. Mam nadzieje że wam się podoba i lubicie ;)


UPDATED FOR DECEMEBER PATCH AND I ALSO SPERATED MATTRES AND BED FARME. TO BED FRAME I ADD 7 NEW SWITCHES!

Set contains:
- Bed ( cost: 750 $ )
Poly count ( High/Low 1 040 )
- Bed Frame( cost: 300 $ )
Poly count ( High 4 330 / Low 1 446 )
- Living Chair ( cost: 250 $ )
Poly Count ( High 1 666 / Low 1 093 )
- Wall Mirror ( cost: 140 $ )
Poly Count ( High 1 440 / Low 558 )
- Bedside Mirror Table ( cost: 85 $ )
Poly Count ( High 371 / Low 371 )


Comments

Post a Comment

Popular posts from this blog

Apple Set !

False Creek Home *UPDATED DECEMBER PATCH*

Lilla Toddler Bedroom *NEW SET*